Norint šiltai gyventi ir komfortabiliai jaustis, būtina tinkamai apšiltinti ne tik pastatų sienas bei stogą, bet ir pamatus.

Dažnai su žeme besiribojančius pastatų plotus (t. y. rūsius) naudojame kaip naudingas šildomas gyvenamąsias, pramogų arba darbo erdves. Kad sienos akumuliuotų, būtų mažiau suvartojama energijos, išvengta kondensacijos ant paviršių ir norint sukurti malonų vidaus klimatą, šias patalpas reikia izoliuoti (šiltinti). Pagrindinis pamatų termoizoliacijos tikslas – užkirsti šalčiui kelią į pastato vidų.

Pastatai su rūsiu paprastai šiltinami iš išorės, o be rūsio – iš vidaus ir iš išorės. Monolitinis pamatas liejamas jau į paruoštus gamykloje Dobeles panelis sistemos klojinius (žr. paveiksliuką Nr. 1), kurie susidaro iš dviejų putų polistireno plokščių, kurias laiko specialūs metaliniai karkasai. Iš vidinės pastato pusės plokštės storis yra 50 mm, iš išorės jis varijuoja pagal technologinius šiluminės varžos skaičiavimus.

Statybos aikštelėje plotas tarp plokščių užpilamas betonu. Pamatų storis bei betono klasė parenkami atsižvelgiant į techninius skaičiavimus. Atstumą tarp plokščių galima keisti atsižvelgant į poreikius. Po betonavimo metalinė konstrukcija tarp plokščių atlieka armatūros karkaso funkciją, o putų polistireno plokštės – apšiltinimo funkciją. Putų polistireno plokštės markė – EPS 200 pagal EN 13161 (tūrio masė ~ 30 kg/mi).

Daugiau mūsų paslaugų rasite čia

pamatu siltinimas

Pav. Nr. 1 Dobeles panelis sistemos