Jeigu geologiniai tyrimai parodo, kad laikantysis gruntas yra pakankamai aukštai, galima rinktis juostinius pamatus. Juostinių pamatų gylis turi siekti tvirtą vienalytį gruntą, tai yra kasama iki neįšąlančios nepajudėjusios grunto zonos.

Jei tyrimų metu paaiškėja, kad planuojamoje statybų vietoje laikantysis gruntas yra gana žemai arba kad būsimas pastatas iškils drėgnoje ir molingoje vietoje, verčiau rinktis gręžtinius pamatus. Juostiniai pamatai pasižymi tuo, kad yra įrengiami į iškastą pamatų duobę įleidžiant plokštes arba blokelius, kraštus tarp pamato ir duobės krašto užpilant gruntu bei jį sutankinant.

Juostiniai pamatai gali būti dviejų tipų – monolitiniai ir surenkami iš betoninių blokelių. Kurį variantą pasirinkti, derėtų spręsti gerai išanalizavus tiek gruntą, tiek namo apkrovas. Karkasinio namo apkrovoms užtenka betoninių blokų, o sunkesnio pastato pamatams reikėtų rinktis monolitines plokštes.

Monolitinių pamatų įrengimas pareikalaus daugiau laiko bei išlaidų nei surenkamųjų. Juos rekomenduojama įrengti, kai namas statomas ant besiplečiančio grunto (molingo, smėlingo ar stambiablokio, kuriame daugiau kaip 15 proc. molio priemaišų), taip sumažinama pamatų deformacijos tikimybė.

Juostinių pamatų įrengimas pasiteisina tik tuo atveju, kai statinys yra didesnis nei dviejų aukštų ir statomas iš plytų ar blokelių. Pastačius lengvesnį, pavyzdžiui, medinį, namą ant taip įrengtų pamatų, besiplečiantis gruntas vis tiek gali sukelti deformacijas. Tokiu atveju namas gali pradėti judėti kartu su pamatais.

Vykdant žemės darbus dažniausiai turi būti paruoštas smėlio, stambaus žvyro pamato pagrindas, jis labai gerai sutankinamas (tankinamas ne didesnis nei 200 mm storio sluoksnis). Žinoma, reikia atsižvelgti į grunto savybes – juostiniai pamatai pasiteisina, kai laikantysis gruntas yra tvirtas ir negiliai. Pagrindinis pamatų pranašumas yra išlaikomos palyginti didelės apkrovos, trūkumas – nemaža kaina ir montavimui sugaištamas laikas.

Sudėjus pamatus duobė užpildoma sutankintu gruntu ir skaldos sluoksniu, kuris sulaiko drėgmės skverbimąsi į pamatus.

Neigiamų pasekmių gali sukelti po pamatų formavimo išjudintas aplinkinis gruntas, todėl, baigus pamatų statybą, būtina gruntą, esantį apie pamatą, sutankinti.

Daugiau mūsų paslaugų rasite čia

Kiek kainuoja juostiniai pamatai?

Kaina priklauso nuo įvairių faktorių. Dažniausiai kaina skaičiuojama už betono kubą, savininkui nebereikia rūpintis medžiagomis ir technika. Kaina – apie 260–350 eurų už kubą. Kazlausko statyba yra sudariusi tiekimo sutartis su partneriais, tad medžiagas ar techniką gali gauti palankesnėmis kainomis.

Juostiniai pamatai