Pamatų įrengimo svarba

Kiekvienas, statantis namą, nori, kad jis būtų tvirtas ir patikimas. Pamatų įrengimas ypač svarbūs namo ilgaamžiškumui, jie turi atlaikyti kitas namo konstrukcijos dalis. Pamatai perima viso pastato apkrovą, perteikia ją gruntui, kuriame yra įtaisyti, tad būtina juos įsirengti profesionaliai.

Pamatų pasirinkimas priklauso nuo namo konstrukcijos, aukščio, medžiagų, grunto, požeminio vandens savybių, reljefo ypatybių. Dažnai dėl nesuplanuoto biudžeto arba nenumatytų išlaidų kai kuriems darbams ar medžiagoms yra taupoma. Pasirinkus netinkamus pamatus, neprofesionaliai apskaičiavus ir atlikus jų klojimo darbus, jau po pirmos žiemos galima pastebėti įtrūkimus namo sienose, lubose, su metais jie didėja, į namus gali patekti gruntinis vanduo ir drėgmė. Tai gali negrįžtamai pakenkti visai pastato būklei, kartais neįmanoma atlikti pamatų remonto darbų nenugriovus dalies pastato. O jeigu įmanoma, tai, be abejo, pareikalaus labai didelių išlaidų. Tad prieš pradedant darbus būtinas geologinis tyrimas. Taip pat reikšmingas ir kokybės kriterijus  – svarbu pasirinkti ilgametę darbų patirtį turinčią komandą, kuri darbus atliks kruopščiai, pagal visus standartus bei saugos reikalavimus.

Norime pasiūlyti NEMOKAMĄ pirminę konsultaciją, kurią suteiks ilgametę patirtį bei gerą darbų istoriją turintis – statybos inžinerijos specialistas, kuris papasakos plačiau kaip tinkamai įsirengti pamatus, papasakos, kuris variantas racionaliausias jūsų atveju, taip pat pateiks rekomendacijas ir papasakos apie saugos bei bendrinius reikalavimus.  Sudomino? Skambink numeriu +370 609 94775 arba rašyk į elektroninį paštą info@kazlauskostatyba.lt. Suteiksime visuokeriopą pagalbą.

greztiniai pamatai

Gręžtiniai pamatai

Populiariausia polinių pamatų rūšis – gręžtiniai pamatai. Įrengiant gręžtinius pamatus tradiciniu būdu, sužymėtose vietose išgręžiamos ertmės, tuomet supilamas betonas ir į kiekvieną ertmę įkišamas armatūros karkasas, viršutinė jo dalis paliekama pagal projektą išsikišusi tiek, kiek reikės rostverkui įrengti. Prieš pilant betoną, duobės dugnas yra išvalomas arba sutankinamas. Patikimiausias ir kokybiškiausias gręžtinių polių įrengimo būdas yra naudojant CFA technologiją. Betonas per tuščiavidurį grąžtą į ertmę pilamas sinchroniškai grąžto ištraukimo metu. Ši nepertraukiamo gręžimo technologija leidžia įrengti vientisą polių vandeningame ir slankiame grunte.

Skaityti daugiau
Juostiniai pamatai

Juostiniai pamatai

Juostiniai pamatai – tai iš betono liejami pamatai. Jų montavimas kiek ilgesnis, ypač monolitinių, nes jiems dar reikia paruošti klojinius.

Skaityti daugiau
Pamatai su rūsio sienomis

Pamatai su rūsio sienomis

Įrengiant pastatą su rūsiu, pagal statytojo norą arba jeigu grunto savybės reikalauja gilių pamatų, rūsio sienas galima daryti monolitines. Tai gali būti juostiniai ar gręžtiniai pamatai atsižvelgiant į statinio konstrukciją bei grunto savybes.

Skaityti daugiau
pamatu siltinimas

Apšiltinti pamatai

Pamatų, apšiltintų taikant Dobeles panelis sistemą, apšiltinimo storis – nuo 5 iki 15 cm aukštos kokybės putų polistireno.

Skaityti daugiau
Gręžtinis pamatas su apšiltinimu

Gręžtinis pamatas su apšiltinimu viduje

Svarbus namo pamatų įrengimo darbas yra šiltinimas. Pagrindinis pamatų konstrukcijos šilumos izoliavimo tikslas – užkirsti šalčiui kelią į pastato vidų.

Skaityti daugiau
Pamatai karkasiniam namui

Pamatai karkasiniam namui

Karkasinio namo statybai tinka ir poliniai, ir lietiniai pamatai. Kurį variantą pasirinkti, derėtų spręsti gerai išanalizavus tiek gruntą, ant kurio statomas namas, tiek namo apkrovas.

Skaityti daugiau